fbpx
מגדל ב.ס.ר 3, כינרת 5, בני ברק

דברו איתנו

יש לך שאלות לגבי נושאים פיננסים? איך לעקוב אחרי
הכסף שלך? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

תכנון פיננסי

תכנון פיננסי מקיף כולל מיפוי של כל מקורות ההכנסה והנכסים הקיימים, הגדרת יעדים ומטרות ברורים לחסכונותינו ברמה האישית/המשפחתית לעתיד הקרוב והרחוק, תכנון פרישה ובניית תכנית השקעות אופטימלית ליישום, שמטרתה לספק מקסימום תשואה בהלימה למטרות וכן לספק שקט נפשי ללא חשש מתנאי השוק המשתנים. 


אציין כי ייעוץ ותכנון הנכסים הפנסיוניים שלנו זה רק נדבך אחד מהתיכנון הפיננסי הכולל


פירוט שלבי התכנון הפיננסי המלא:

1. בחינת מקורות הכנסה והוצאות שוטפות.

2. סקירת הנכסים, תיקי ההשקעות, חשבונות החיסכון (פנסיה, גמל והשתלמות) הקיימים וחשבונות בנקאיים.

3. לימוד העקרונות החשובים בהשקעות, בדגש על תשואה, הסיכונים וכיצד להתגונן בפניהם.

4. הגדרת מטרות ויעדים – שלב בו תידרשו לבצע התבוננות פנימית על כל שאיפותיכם, חלומותיכם, ומטרותיכם, ולתכנן קדימה.

5. בניית תכנית השקעות לשם מיקסום תשואה בהלימה למטרות תוך שימת דגש למזעור עלויות דמי הניהול, צמצום למינימום של חבות המס, ופיזור רחב.

7. תכנון לאופטימזציה של הנכסים  אשר מתחשב בהיבט התשואה ובהיבט הכיסוי הביטוחי, תוך חשיבה מחוץ לקופסא ובאמצעות ניצול תקנות ואפשרויות מיוחדות שרבים מהיועצים הפנסיוניים כלל לא מודעים לקיומן.

8. בניית תכנית פעולה מדוייקת ופשוטה ליישום.

9. ביצוע – בשלב זה נהפוך את ההמלצות למציאות בשטח ואדאג לקבלת התנאים הטובים ביותר מבתי ההשקעות וחברות הביטוח ולהשלמה מדויקת של הפעולות עליהן החלטנו

10. ליווי שוטף –תוכנית כלכלית צריכה להתאים את עצמה למציאות המשתנה ולכן מיד עם סיום בניית התוכנית אנו קובעים פגישה תקופתית שבה נבצע את ההתאמות הנדרשות


מה חשוב לברר לגבי שירות של תכנון פיננסי?

חלק מהותי בתכנון פינסי מקיף מגיע מעולמות התוכן של תחום ההשקעות. לכן חשוב שהמתכנן הפיננסי יהיה בעל ניסיון גם בתחום ההשקעות וגם בתחום החסכון הפנסיוני. מתכנן פיננסי כזה הינו בעל ראייה רחבה יותר כך שלא תצטרכו להתייעץ עם אנשי מקצוע מתחומים שונים, שלעיתים אף מספקים המלצות סותרות.
בבחירת מתכנן פיננסי שילווה אתכם בתהליך כל כך מהותי בחייכם כדאי לשאול את עצמכם האם הוא מכיר את הנתונים ההיסטוריים בשוק ההון? איזה שורה של תפקידים הוא מילא עד כה? האם הוא מתייחס לנושא הסיכונים בהשקעות? ומציע פתרונות כיצד לנטרל אותם. האם המתכנן שולט בתקנות העדכניות בתחומי החיסכון הפנסיוני? כל המכלול הנ״ל נועד כדי שבליווי הפיננסי נוכל להפיק ממנו את המיטב בהיבטי התשואה, הכיסוי הביטוחי והטבות המס.
המציאות הינה שההבנה של חלק גדול מהיועצים הפיננסים/סוכני הביטוח בשוק נמוכה באופן מפתיע וחוסר ההבנה יוצר סיטואציה שבפני הלקוח לא יוצגו אפיקי השקעה ומכשירי חסכון שונים ומעניינים.

השקעות

לא פעם נתקלתי בקשר החד ערכי שעושים מרבית הלקוחות בין ההגדרה ״השקעות״ לניהול הכספים הפנויים המושקעים בשוק ההון. נקודת מבטי לעומת זאת רחבה יותר. עבורי המילה ״השקעות״ היא איתות לכל אזרח, מהצעיר ועד המבוגר, שמעודדת בכל שלב להיות עם יד על הדופק בכל הקשור לחסכון הפיננסי והפנסיוני כמקשה אחת.
למעלה מ70% מהכספים המושקעים בעולם הפנסיוני (פנסיות, גמל, פוליסות החסכון וקרנות השתלמות) – מושקעים במסלול הכללי (קרי, כ30% מניות).
גם 160 המיליארד המנוהלים בניהול התיקים עבור לקוחות פרטיים, מנוהלים בעיקר במסלולים של עד 30% מניות. כלומר למרבית הלקוחות אין שונות ברמת הסיכון של חסכון קצר הטווח וחסכון הארוך טווח.
הסיבה לכך היא ריבוי יועצים והתמחויות. כל יועץ מתייחס לפלח עליו הוא אמון, ביצע איפיון צרכים והתאמות להגדרות הלקוח. כך לדוגמא יועצי השקעות מתמחים בניהול השקעות סחירות והמלצתם תוגבל למכשירי השקעה שאינם מתחרים בהיצע שלהם. למנהלי התיקים אין מושג בעולם הפנסיוני. וספק אם סוכן הביטוח, שדרכו רכשת ביטוח רכב, מבין בהשקעות אלטרנטיביות.
תכנון השקעות אופטימלי ויעיל הוא זה שמאגד את כל החסכונות תחת משקפת של פורוטפוליו אחד! תוך בניית תמהיל המאפשר הגדלת רווחים ברמת סיכון מוגדרת ומבוקרת. כך למשל, כספים המיועדים לפרישה יכולים להיות מושקעים ברמת סיכון השונה מכספים הצבועים למטרות קצרות טווח כגון עזרה לילדים, טיסות לחו״ל, ארועים משמעותיים בחיים.
המלצתי היא, חפשו את המתכנן הפיננסי שיש לו הכרות מעמיקה וידע בעולם ההשקעות בנוסף לידע והתמקצעות בעולם החסכון הפנסיוני.  בסופו של דבר, ראיה זו מסתכמת עם איזה אפיק/אלטרנטיבה יגיע החוסך למקסימום כסף ומקסימום הגנה לו ולמשפחתו.

ניתוח והשבחת התיק כוללים שימוש בפלטפורמות ממוחשבות מקצועיות המסייעות לבניית תמהיל ההשקעות.

אני מזמינה אתכם ליצור קשר ולראות את ההבדל!     

תכנון פרישה

לתפיסת עולמי, הערכות לתקופת הפרישה צריכה להתחיל זמן רב לפני המועד בפועל. ישנם לא מעט מוצרי השקעה שחסכון בהם בשנות העסקתכם יאפשר ניצול מקסימלי של הטבות המס ויציאה לפרישה כפי שתמיד חלמתם. כל זה מתבצע במסגרת תכנון פיננסי מקיף ופגישות תקופתיות לאורך השנים. יחד עם זאת, גם אם לא היה לכם ליווי פיננסי עד כה, הרי שבעת פרישה לפנסיה התייעצות זה בגדר חובה ממש.  ישנן לא מעט החלטות שיקבעו את עתידכם הכלכלי למשך השנים הבאות. סיוע של יועץ פנסיוני שהנו גם יועץ פרישה הינו לשם התאמת פתרון הוליסטי לפרישההמתבונן בראיה רחבה ומקיפה על תיק הפנסיה יחד עם שאר נכסיך


מה השרות כולל?

⇐ בעת סיום העבודה  נוודא שהנך מקבל את כל התשלומים המגיעים לך (מענקים, דמי מחלה, פידיון חופשה והשלמת פיצויים) ושטופס סיום יחסי עובד מעביד תקין (טופס 161).

⇐ נבצע איסוף נתונים על כל הנכסים הפנסיוניים והחסכונות הנוספים

⇐ נקיים פגישה בה נדון על רצונות והשאיפות לעתיד. גובה ההכנסה החודשית הרצויה מגיל הפרישה ואילך תוך התחשבות בסיכונים הקיימים (שינויים בשוק ההון, שינויי ריבית וכו‘)

⇐ לאחר ניתוח מעמיק של הצרכים והחסכונות נקיים פגישה נוספת בה נציג מספר חלופות המאפשרות ניצול מרבי של כספים הוניים / קצבתיים בהתאם להעדפותיך תוך ניצול מרבי של הקלות במס. כמו כן נלקחים בחשבון שיקולים ביחס למצב הבריאותי, מסלולי קצבה קיימים (כולל הבטחת תקופת תשלום הפנסיה/פנסיית שארים) וכן שילוב של פדיון חלקי/ מלא של מרכיב הפיצויים.

⇐ בהתאם להחלטותיך, נסייע ונכין את הניירת הדרושה מול הגורמים השונים: מס הכנסה, חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, קופ״ג ועוד

רוצים גם אתם למקסם את ההטבות והחסכונות שלכם לגיל הפרישה? – צרו קשר

 

ביטוח וניהול סיכונים

ההתייחסות שלי לאירוע ביטוחי הינו כאל אחד מהגורמים המרכזיים שמגדילים את רמת הסיכון בתיק פיננסי של אדם. כמי שמגיעה מעולם ההשקעות, התייחסות לעולם הסיכונים ובניית תמהיל הגנות ביטוחיות זהה להגנה על תיק הנכסים שלכם. 

התנהלות פיננסית אחראית של משפחה מחייבת התייחסות לעולם הסיכונים הרי אפשר לחסוך ולחסוך ואז חלילה להיכנס לארוע שמחייב הוצאה כספית של עשרות אלפי שקלים בחודש. קטסטרופה כזו יכולה לרסק את משפחה מבחינה כלכלית.

המטרה של השרות הוא לוודא שיש לכם שקט נפשי. 


מה כולל השרות:

⇐ בדיקה וניטור מקצועי של התיק הביטוחי

⇐ ביצוע אנליזה ואופטמיזציה של מרכיבי הביטוח השונים, לרבות זיהוי כפל ביטוחי, פוליסות לא רלוונטיות וכד׳

⇐ בקרה של עלויות הביטוחים השונים והתאמת הכיסויים

⇐ ליווי שוטף והתאמת הכיסויים במשך השנים לפי צרכי המשפחה

כשם שהורה דואג לא יעלה בדעתו לנסוע ברכב עם ילד לא חגור בחגורת בטיחות, כך צריכה ההתייחסות להיות למארז ביטוחי מותאם: בעין בוחנת של ארוע ביטוחי.

אם ברצונך לבצע בדיקה מעמיקה לתמהיל הביטוחים של משפחתך – זה הזמן ליצור קשר

 

השקעות אלטרנטיביות

המשקיע הפרטי הממוצע, איננו חשוף באמת למגוון אפשרויות ההשקעה העומדות בפניו, וברוב המקרים, הוא נאלץ להסתפק באפיקי השקעה מסורתיים הנחלקים ל-3 אפיקי השקעה: מזומן, אג"ח, מניות.

כאשר מדברים על אפיקי השקעה נוספים שאינם נכללים בתיקי ההשקעות המסורתיים מדברים למעשה על השקעות אלטרנטיביות שעד לשנים האחרונות היו שמורים בעיקר למשקיעים בעלי עושר פיננסי רב.

מהן אותן השקעות אלטרנטיביות, למי זה מתאים ומה כדאי לקחת בחשבון לפני השקעה כזו – ממליצה לקרוא את המאמר בנושא

השקעות אלטרנטיביות

במסגרת השרות אנו מנתחים את תיק ההשקעות של כל לקוח ובוחנים, בהתאם לגודל התיק, רמת הסיכון וההגדרה החוקית, איזה מההשקעות האלטרנטיביות הוא יכול לשלב בפטרטפוליו הנכסים שלו.

 

הרצאות וכנסים

בשנים האחרונות העברתי עשרות הרצאות עבור יועצי השקעות, לקוחות וכנסי השקעות. השילוב של ניסיון עשיר בשוק ההון למחקר מעמיק בתחום התנהגות פיננסית של אנשים פרטיים, הפך את ההרצאות למעניינות ביותר.
 ההרצאות מתאימות לארגונים שמחפשים לתת ערך מוסף לעובדים שלהם.  ניתן להזמין הרצאה שאורכת כשעה ורבע או סדנא ל 4 שעות -המותאמת כמובן לצרכי הארגון.

WhatsApp chat